Vyberte svůj státVyberte svůj stát
Česká republika - komerční

PLÁNUJETE REKONSTRUKCI NEMOCNICE?

16/11/2017
PLÁNUJETE REKONSTRUKCI NEMOCNICE?

Jak volba podlahové krytiny přispívá k řešení zvýšených nároků?

V mnoha evropských zemích je stárnutí populace a snížení veřejné výdajů (podle statistiky OECD o zdraví v roce 2016, databáze Eurostatu) důvodem zvýšení nároků, kterým každodenně čelí manažeři a zaměstnanci zdravotnictví. Tyto nároky jsou včetně péče o pacienty až po zachování vysoké úrovně hygieny nebo optimalizace rozpočtu a zároveň zajišťují vysokou úroveň kvality služeb a personálu. Zde jsou některé z hlavních úkolů, kterým čelí manažeři a zaměstnanci nemocnice nebo zdravotnického zařízení a způsob, jak může Tarkett pomoci při řešení těchto problémů. ...

Zvýšení komfortu pacientů

Jedním z hlavních úkolů je poskytnout pacientům co nejlepší léčebné prostředí. To znamená prostředí, které přispívá k rychlejšímu zotavení. Kromě standardní léčby je prostředí, ve kterém je pacient hospitalizován (oddělení, chirurgie apod.) velmi důležité, protože má pozitivní vliv na jeho zdravotní stav. Podlahy a stěny přispívají k ochraně proti šíření infekce, k větší čistotě vzduchu a zabra'nují tak šíření nákazy do okolního prostředí. Homogenní podlahy, jako je Kolekce iQ nebo linoleum mají velmi nízké emise VOC (<10 μg / m3) a proto zajišťují velmi dobrou kvalitu ovzduší uvnitř budovy. Hodnoty VOC emise jsou výrazně nižší než evropská norma (<1000 μg / m3). Používáme bezftalátovou technologii založenou na odlišných typech změkčovadel, které jsou například využívány při výrobě hraček, potravinových obalů nebo zdravotních pomůček.

Estetický aspekt je velmi důležitý pro pohodu pacienta. Praktické aplikace barev, vzorů, struktury a odrazu světla (LRV - hodnota světelného odrazu, která je vyjádřena v %) jsou nezbytné pro vytvoření interiérů, které mají pozitivní vliv na člověka. Pomáhají snižovat stres, lépe se orientovat a sjednocovat nebo oddělovat prostory. Toto je obzvlášť důležité v péči o starší pacienty, kde je interiérový design klíčem ke zlepšení pohodlí a bezpečnosti zejména pacientů s Alzheimerovou chorobou, kterým umožňuje snadnější orientaci v celé budově. Důležité je také vnímání čistšího vzhledu díky méně viditelným skvrnám.

Dalším velmi důležitým aspektem nemocničního prostředí je hladina hluku. Pacient potřebuje k léčbě klid a nerušený odpočinek. Díky neustálemu pohybu na chodbách a velkému počtu pacientů jsou zdravotnická zařízení hlučná. Ke snížení hlučnosti může přispět vhodná volba stropu, podlahy a stěn. Například některé podlahy mohou redukce hluku až do 20dB

V neposlední řadě je pacientova spokojenost závislá na bezpečnosti okolního prostředí. Potencionální riziko například může být ve sprchách, pokud jsou kluzké nebo nemají protiskluzové vlastnosti. naše speciální podlahy do mokrých provozů jsou ideální řešením pro koupelny, kde jsou pacienti vystaveny riziku pádů.

Optimalizujte svůj rozpočet trvanlivým řešením a nízkými náklady na údržbu

Spokojenost a komfort pacientů jsou samozřejmě velmi důležité, ale je třeba mít na zřeteli stálá rozpočtové omezení. Vedení nemocnic disponují omezenými rozpočty, které musí být dodržovány. Dva nejdůležitější aspekty, které je třeba při výběru podlahových krytin zvážit, jsou trvanlivost a náklady na údržbu, které zahrnují i mzdy zaměstnanců.

Například homogenního vinylového podlahy a linoleum společnosti Tarkett mají životnost 20 až 25 let a jsou vysoce odolné proti oděru a skvrnám, což umožňuje snížit náklady na údržbu a čištění o 24 až 30%, jak dokazuje analýza životního cyklu společnosti Tarkett. Naše výrobky mají povrchovou úpravu PU, díky které naše homogenní i heterogenní vinylové podlahy a linoleum nevyžadují leštní ani voskování, což činí značné úspory nákladů a snadnější údržbu.

Převyšuje nejvyšší nároky, pokud jde o hygienu podlah a řešení stěn

Tarkett, podlaha, zdravotnctvi, ciste prostory, iQ Emenent, ProtectWall 2CR

Nemocnice a zdravotnické zařízení musí věnovat zvláštní pozornost hygienickým normám, aby se zabránilo šíření infekcí. Materiály používané při stavbě budovy mohou přispívat k udržení požadované úrovně hygieny, aby se zabránilo bakteriím a šíření nemocí. Podlahy a stěny jsou důležitými faktory při udržování hygieny v péči o prostory, protože se mohou stát nosiči bakterií díky rozlitým chemikáliím nebo kapalinám, nebo příchodem lidí z venkovního prostředí. Je také velmi důležité zajistit, aby byly prostory často čištěny.

Podlahy Tarkett poskytují nejvyšší standardy pro čisté prostory podle certifikace ISO 14 od Fraunhofer Institute *. Tato úroveň překračuje požadavky ISO5, které jsou typické pro takto náročné prostory. podlahové a stěnové krytiny Tarkett jsou zcela hladké, těsné a snadno se čistí.

Kolekce iQ a ProtectWall 2CR splňují normy ISO4 a ISO1

Integrovaná řešení pro snadnější renovaci.

mapa udržitelnosti, Tarkett, udržitelnost, odpovědný dodavatel

Plánujete částečnou rekonstrukci nemocnice nebo jiného zdravotnického zařízení? Manažeři nemocnic často zjišťují, že výběrová řízení jsou komplikovaná, časově náročná a nákladná. Někdy je to však nutné, protože ne všichni dodavatelé nabízejí produkty, které splňují vaše požadavky na odolnost, designu, akustické vlastnosti nebo funkčnost. Proto společnost Tarkett nabízí integrovaná řešení, která nabízeí nejen podlahovy, ale i stěnové krytiny a doplňky, které lze vzájemně kombinovat a jsou velmi trvanlivé.
■ používání dobrých materiálů, které jsou dostupné, rychle obnovitelné a snadno recyklovatelné
■ maximální využívání obnovitelné energie a aplikování strategií optimalizace zdrojů,
■ přispíváme ke zlepšení komfortu našich uživatelů tím, že vyrábíme podlahové krytiny s velmi nízkými emisemi VOC, a konečně,
■ opětovné použití materiálů (s programem Restart®).

SDÍLET