Vyberte svůj státVyberte svůj stát
Česká republika - komerční

Tarkett získal Desso, jednoho z lídrů na trhu komerčních koberců

  • Tarkett, podlahy, koberce, akvizice Dessa
Tarkett, podlahy, koberce, akvizice Dessa
27/11/2014

Tarkett, celosvětový lídr v oboru podlah a sportovních povrchů dosáhl dohody s Bencis Capital Partners a menšinovými podílníky a získal 100% podíl v Dessu.

Desso je uznávaná značka, výrobce high-end a inovativních koberců převážně pro komerční prostředí ( kanceláře, školství, hotely, lodní a letecká doprava) , ale i pro bytové prostředí v Evropě. Společnost také vyrábí umělý sportovní trávník a unikátní vyztužený systém přírodní trávy (GrassMaster®) pro sportovní segment.

Sídlo firmy v je Nizozemí, zaměstnává přibližně 820 lidí a řídí 3 továrny po Evropě. Desso za poslední roky prokázalo skvělé výsledky a vývoj. Desso mělo v roce 2013 tržby 202 milionů Euro.

"Akvizice Dessa umožní Tarkettu zrychlit ziskovou a růstovou strategii se zaměřením na evropský trh pomocí koberců jak pro komerční tak pro bytový segment, stejně jako inovativních sportovních povrchů. Tento krok rozšíří produktové portfolio a našim zákazníkům nabídne kompletní a špičkové řešení" vysvětluje Michel Giannuzzi, Tarkett CEO. "Společně s nedávnou akvizicí společnosti Tandus v USA, nám získání Dessa umožní poskytnout řešení v segmentu komerčních koberců po celém světě."

"Jsme velmi nadšení, že jsme se připojili ke koncernu Tarkett, se kterým sdílíme stejné vize a podnikatelské hodnoty, stejně jako silný závazek udržitelnosti aplikováním Cradle to Cradle principů v každém kroku životního cyklu produktů. V rámci koncernu Tarkett budeme v pozici, kdy budeme nabízet rozšířené příležitosti pro naše zákazníky a partnery s produkty zaměřenými na potřeby zákazníka a na zlepšení blahobytu." komentuje Alexandr Collot d´Escury, Desso CEO.

SDÍLET