DESSO Human Fascination II: The power of origin

DESSO Human Fascination II: The power of origin

Rozhlédněte se kolem. Co vidíte? Když se na chvíli zastavíme a rozhlédneme se po okolí, otevře se nám celý okolní svět. Celá příroda přímo u našich nohou, připravená na náš další krok.

Naše kolekce DESSO Human Fascination II jsou nejnovějším přírůstkem do rodiny DESSO Carpetecture® a evokují ódou na vynalézavost, zranitelnost, divokou krásu přírody a kladou důraz na ochranu přírodních zdrojů, ke které se společnost Tarkett aktivně zavázala. 

Poznávejte okolní krajinu. Nejen to, co je na povrchu, ale i vše co je pod ním. Pozorně vnímejte, soustřeďte se na materiály, prozkoumejte zdroje. Každý z nás je svět sám o sobě - mikrokosmos, který udržuje vše pohromadě.

Věříme v cirkulaci, nepoužíváme více, než potřebujeme, a vracíme to, co bereme. Inspiraci nacházíme v přirozeném procesu znovuzrození a obnovy. Stejně jako květiny, které kvetou každé jaro a kapky deště cirkulující z hor do řek, oceánů, mraků a se vrací zpět do hor, jsou naše kobercové čtverce časem obnovovány.

Základem kolekcí koberců Futurity a Marvel jsou suroviny a organické tvary přírody. Náhodný design se prostřednictvím recyklace prolíná s jemnými texturami, které navozují dojem ručního zpracování. Kobercové čtverce DESSO jsou inspirovány šetrnými procesy obnovy a znovuzrození přírody, aby mohly být časem obnoveny.

Obě kolekce Futurity i Marvel jsou součástí závazku Cradle to Cradle®  společnosti Tarkett a mají certifikaci Cradle to Cradle® Silver. Řada Human Fascination je na 100% recyklovatelné podložce EcoBase, která obsahuje v průměru 80% recyklované křídou z místního průmyslu na zpracování pitné vody. Kromě toho jsou obě kolekce vyráběny z vláken ECONYL®, 100% regenerované nylonové příze vyrobené z recyklovaných odpadních materiálů, jako jsou vyřazené rybářské sítě příze nebo vlákna z našeho vlastního recyklačního centra koberců.

Akceptujte suroviny, obdivujte přátelskou stránku přírody a přemýšlejte o tom, co znamená plně vnímat své okolí. Dovolte našim kolekcím Human Fascination odhalit krásu, která se skrývá pod ní. 

DESSO Futurity

Recyklujte, obnovujte, radujte se: Kolekce kobercových čtverců DESSO Futurity je ódou na krásu naší země a jejích vzácných zdrojů a je výzvou, aby suroviny promlouvaly samy za sebe. Vzory jsou náhodné, nepravidelné a vytvořené novým přirozeným procesem recyklace.

Surová a divoká textura kombinovaná s estetikou nepravidelné textury odráží charakteristický vzhled koberce. Paleta čtyř barevných kombinací složená ze dvou světlejších základů s tmavším vzorem a dvou tmavších základů se světlejším vzorem, zvýrazňují jeho syrovost a nepředvídatelnost. Hrubá textura je dokonale přizpůsobená městskému prostředí.

DESSO Marvel

Zhluboka se nadechněte a vejděte dovnitř….. Kolekce koberců DESSO Marvel obnovuje kontakt s hebkou přírodou.

Třináct kobercových čtverců v jemných uklidňujících barvách s jedinečným nádechem originality. Všechny odstíny přírody jsou v souladu s barvami vytvořenými člověkem. Spojením neutrálních čtverců s jemných barvami vytvoříte vnitřní prostředí, kde se budete cítit jako doma.