Homogenní podlahy IQ  – “Intelligent Quality”
Homogenní podlahy IQ – “Intelligent Quality”

iQ znamená "inteligentní kvalitu" a je dobře známou řadou homogenní vinylových podlah společnosti Tarkett určenou pro veřejné prostory. Řada iQ nabízí řešení pro nejrůznější veřejné prostory a může být kombinována se speciálními podlahami v akustických i mokrých prostorách, s protiskluzovými vinylovými podlahami a podlahami s antistatickými vlastnostmi. Je to nejvyšší kvalita a má mnoho funkčních výhod, jako je trvanlivost, odolnost proti skvrnám a vysoká ohebnost, díky níž lze podlahu snadno instalovat - bez obětování designu. Díky své extrémní všestrannosti se mohou podlahy iQ přizpůsobit široké škále aplikací a mohou být instalovány na podlahách, stěnách - a dokonce i na nábytek.

Snadná a hospodárná udržba vinylových podlah

Jednou z věcí, které dělají iQ podlahu Tarkett unikátní je schopnost obnovit povrch podlahy a vzhled suchým leštěním. Pravidelné suché leštění udržuje povrch podlahy hladký a utěsněný tak, aby nečistoty nepronikaly do podlahy. Suché leštění nejen odstraňuje škrábance, ale také zajistí, že podlahy iQ budou po celou dobu životnosti obnovovány (20 let záruka). Podmínkou pro suché leštění je, že se nesmí používat vosk nebo leštidlo, ani žádné jiné chemikálie, které vytvářejí film na povrchu podlahy. Podívejte se na video o údržbě podlah iQ.

Jedinečná ochrana pro ještě větší trvanlivost

Podlahy iQ mají povrchovou vrstvu PUR, která představuje nový standard pro trvanlivost a odolnost proti skvrnám. Poskytuje nejlepší ochranu na trhu před poškrábáním a skvrnami - dokonce i od chemikálií používaných v nemocnicích a v laboratorních prostředích.

Nejnižší náklady na udržbu na trhu po dobu životnosti podlahy

Vysoký výkon iQ podlahy vám umožňuje ušetřit 30% nákladů na údržbu s tříletou dobou návratnosti, po které je vaše investice zisková. Vzhledem k tomu, že čistění by mělo být prováděno čistou vodou a jemnými detergenty, není třeba použít vosk a leštidlo, což zvyšuje očekávané úspory. Společnost Tarkett vyvinula aplikaci Life Cycle Cost Application  (LCC) pro výpočet a porovnání nákladů na čištění a údržbu různých podlahových materiálů. Pro více informací se obraťte se na svého obchodního zástupce společnosti Tarkett.

 

Volba udržitelné podlahové krytiny

Ve společnosti Tarkett usilujeme o vytvoření vysoce kvalitních, udržitelných podlahových krytin, které pomáhají vytvářet zdravější prostory. Výrobní závod Ronneby na jihu Švédska je místem, kde se vyrábějí podlahy iQ. Udržitelnost byla vždy přirozeným způsobem přístupu k výrobě. Možná to ovlivnila staletá švédská citlivost vůči přírodním zdrojům a ochraně životního prostředí, nebo to může být jednoduše proto, že má smysl.

Nový pohled na homogenní vinylové podlahy

Díky paletě, která obsahuje 11 vzorů a 257 různých barev - od nadčasových klasiků až po nejnovější trendy - je iQ ideální volbou pro nejrůznější použití. IQ podlahy vytvářejí nekonečné designové možnosti pro návrháře interiérů nebo architekty, aby vytvořily zcela nový pohled na použití tohoto materiálu. Na výstavě The Lookout, která se konala v roce 2018 ve Stockholmu, byly ve  spolupráci s Design Note Studio představeny zcela nové aplikace podlah iQ, zejména kde a jak mohou být instalovány. Tato reinterpretace odhalila skvělý tvůrčí potenciál kolekce iQ.

 

Snadná a rychlá instalace

Podlahy iQ jsou velmi ohebné a snadno se instalují. IQ kolekce mohou být instalovány ve vlhkých místnostech, jako jsou koupelny nebo sprchové kouty. Díky svým vlastnostem a povrchové úpravě zajišťují vodotěsnou instalaci kolem odtokových trubek. Pro svařování můžete použít širokou škálu jednobarevných a vícebarevných svařovacích šňůr o průměru 4 mm. Svary jsou velmi pevné a snadno se udržují v čistotě.
Použití svařovacích šňůr nemusí být omezeno pouze na spojování podlah, ale lze ho využít i jako designový prvek ke zdobení povrchů.