Podlahové krytiny řady iQ přispívají k dodržování zásad cirkulární ekonomiky

Podlahové krytiny řady iQ přispívají k dodržování zásad cirkulární ekonomiky

Kolekce iQ společnosti Tarkett jsou vyvíjeny s ohledem na cirkulární ekonomiku

Podlahová krytina s povrchem iQ je homogenní vinylová podlaha s plastifikátory bez obsahu ftalátů a pečlivě vybraná směs minerálních plniv. Jedná se o extrémně tuhý, pružný průmyslový materiál s jednotným povrchem, který má tloušťku pouze 2 mm. Jako primární složku vinylu je společnost Tarkett schopna nahradit podíl panenského materiálu recyklovaným materiálem z výroby, ale také zpracování použitých homogenních vinylových podlah a instalačního odpadu, které byly shromážděny v rámci vlastního programu „zpětného odběru“, ReStart (pro odpad z instalace a jeho následného použití)

Recyklace po použití

Aby mohli zákazníci recyklovat vyřazené vinylové podlahy, Tarkett v současné době provádí pilotní projekt po recyklaci v severských zemích. S tímto cílem společnost Tarkett nedávno vyvinula inovativní technické řešení ve Švédsku, které umožňuje, aby se jeho použité homogenní vinylové podlahy (vyrobené od roku 2011 a později) očistily od lepidla a zbytků betonu a přeměňovaly se na vinylové dílce stejné kvality jako vinyl vyrobený z panenského surového materiálu. To znamená, že podlahy iQ mohou být instalovány, používány po celá desetiletí, a pak se opět použít do nové homogenní vinylové podlahy.

Nízké emise VOC a 100% bez obsahu ftalátů

Naše podlahy řady iQ mají extrémně nízké emise VOC, které přispívají k optimální kvalitě vnitřního ovzduší a jsou 100% bez obsahu ftalátů pro zdravější vnitřní prostředí.

Doporučené kolekce