Restaurace Fifteen Cornwall Jamieho Olivera

2013 | Newquay, Spojené království
Použité kolekce

Ubytování, cestování a volný čas

Milovníci dobrého jídla, kteří navštíví populární restauraci kuchaře Jamieho Olivera s názvem Fifteen Cornwall, si vychutnají víc než jen dobré jídlo: mohou obdivovat i krásnou podlahu firmy Tarkett.
Absolute Interiors (Cornwall) EU
Projektant/architekt

Na severním pobřeží Cornwallu byla v roce 2013 rekonstruována restaurace s úžasným výhledem na pláž Jamieho Olivera Fifteen Cornwall. Vedení projektu se ujala společnost Absolute Design s cílem vytvořit barevný a moderní prostor. Ben Allen, umělec z Newquay, který se inspiruje novou vlnou expresivního umění s názvem "Pop surrealismus", byl pověřen pomalováním prázdné bílé stěny a vytvořit tak živé umělecké dílo.

Návrháři chtěli vytvořit stejně působivou podlahovou instalaci, která by doplňovala novou odvážnou zeď a ke splnění tohoto zadání byl vybrán tým Tarkett Floorcraft Design.

Výsledkem byly na zakázku vyrobené luxusní vinylové dlaždice v kombinaci černé a béžové barvy iD Inspiration 70 Patine. Více než 128 000 dlaždic bylo rozřezáno na malé trojúhelníkové tvary a pečlivě umístěno tak, aby vytvořily moderní podlahu v pop-art stylu pokrývající 80 m2 v hlavní části restaurace. Výsledkem je osvěžující a osobité prostředí, které si návštěvníci mohou užívat.

K životnímu prostředí šetrný materiál iD Inspiration 70 se skládá minimálně z 48% recyklovaného materiálu a je 100% recyklovatelný. Jedná se také o jednu z mála podlahových řad na britském trhu, která je vyráběna a navrhována v Evropě pro nižší uhlíkovou stopu. Emise VOC jsou také pod měřitelnými hodnotami, což přispívá k optimální kvalitě ovzduší uvnitř budovy.

Samantha Jonesová, ředitelka Tarkett Floorcraft Design Service, uvedla: "Výroba podlahy pro restauraci Jamieho Olivera vyžadovala, abychom řezali přesné repliky tisíců malých dlaždic ne větších než 25 mm. Důraz na detail stojí za to - výsledek vypadá fantasticky!"

Matthew Thomson, výkonný ředitel Fifteen Cornwall a nadace Cornwall Food Foundation, řekl nadšeně: "Když jsme poprvé znovu otevřeli, obdrželi jsme spoustu skvělých reakcí a po třech letech jsme stále s výsledkem spokojeni. Je to skutečně ohromující, nadčasový design, který vypadá stejně skvěle, jako když byl poprvé nainstalován."