Ze zákulisí designové kolekce iQ Surface na Milan Design Week

Ze zákulisí designové kolekce iQ Surface na Milan Design Week

Inspirativní homogenní vinylové podlahy  Tarkett  jsou skutečným designovým materiálem.  V rukou návrhářů a stane se něco magického; objeví se neomezený tvůrčí potenciál. Toto je příběh iQ Surface, kolekce Tarkett, která podporuje tvořivost a „Formations“, dynamickou instalaci na Milan Design Week, která posouvá vnímání tohoto materiálu.

Milan Design Week - místo kde nesmíte chybět

Pro mnoho návštěvníků Milan Desig Week místem vzájemných setkání a rozhovorů. Rozhovory s kolegy a teoretickými příběhy rozvíjejícími se mezi koncepty a jejich diváky.

Výchozím bodem pro nové věci, kde myšlenky fungují jako rozcestník ke směru a ovlivňování práce, která přijde. To je důvod pro představení kolekce iQ Surface v Miláně. Město bude kulisou pro novou kolekci, o které se začne mluvit. V případě iQ Surface jsme jako naše místo vybrali Centro Filologico Milanese. Místo ponořené v tradici; jedno z nejstarších center pro výzkum a studium jazyka. Nevhodnější kontext pro zkoumání jedinečných forem vizuální komunikace iQ Surface. 

V letošním roce představuje Tarkett na Milan Desig Week 2019 kolekci iQ Surface, navrženou ve spolupráci se švédským designovým studiem Note. Kolekce zobrazuje svěží designové pojetí vinylových podlah v pěti tématech.  Hlavním motivem je sestavení barev v kombinaci jemných doteků tónů a odstínů, aby každý motiv měl výraznou skupinu barev a techniku povrchu. V kombinaci se svařovacími šňůrami (které spojují jednotlivé kusy) se stávají spíše uměleckým díly. To umožňuje nové využití povrchů homogenního vinylu v designu a architektuře.

Vznik kolekce

iQ Surface je výsledkem spolupráce mezi Tarkettem a stockholmským designovým studiem Note, které vycházelo z konceptu pro vytvoření stánku na Stockholmský veletrh nábytku 2018, který odhalil rozsah vinylových podlah Tarkett pro novou generaci designových aplikací. Rozsah se stejnou váhou k funkci, formě a výrazu barvy.

Tarkett iQ Surface je kreativním cílem 50leté cesty s materiálem, který milují a používají miliony lidí. Skutečný materiál, který otevřeně kombinuje technologii a design pro všechny.

Pro designéra je potenciál homogenního vinylu Tarkett jako kreativního nástroje jasně definovaný, jakmile vezme do ruky. A existuje mnoho lidí, kteří sdílejí tento názor; architekti, kteří ve svých projektech specifikují homogenní podlahy Tarkett, jednotlivci, kteří v továrně v Ronneby vyrábějí podlahy Tarkett a nespočet profesionálů, kteří jej instalují na podlahy a povrchy po celém světě.

Tento materiál je opravdovým průmyslovým hrdinou. Technicky vyspělý, flexibilní, udržitelný a neuvěřitelně snadno čistitelný a udržovatelný - 100% vhodné pro daný účel. A vedle těchto atributů nutno vyzdvihnou i estetické kvality, které otevírají nekonečné možnosti pro designéraynebo interiérové architekty. Krása homogenního vinylu Tarkett je v tom, že opravdu můžete kombinovat výkon a krásu.
 

Kolekce která uzavírá smyčku cirkulární ekonomiky

Tarkett je nadnárodní společnost s korporátním, sociálním a environmentálním duchem, který je součástí nejen našich obchodních cílů a výrobních závodů, ale i jedinců, kteří naše produkty instalují.

Stručně řečeno, společnost Tarkett se snaží spojit své produkty, způsoby práce a chování s inkluzivním principem spolupráce, který označuje jako:

Jsme odhodláni sloužit našim zákazníkům díky inovačním schopnostem a dlouhodobému odhodlání a úspěchům v oblasti udržitelnosti. Každodenní zaměření - od výzkumu a vývoje až po týmy zákaznických služeb - spočívá v kombinaci všech našich odborných znalostí, které jim pomáhají vytvářet zdravé a přátelské vnitřní prostory. Jsme přesvědčeni, že je nutné změnit modely pro zachování světových přírodních zdrojů a bohatství. Vyzýváme všechny zainteresované strany, aby se připojili k našemu úsilí o rozvoj cirkulární ekonomiky .

- Fabrice Barthélemy, Generální ředitel společnosti Tarkett

Každý výrobek, který společnost Tarkett vyrábí, má své „zdravotní kritérium“ hodnocené pravidelně v souladu s principy Cradle to Cradle®. Během tohoto iterativního procesu je materiálové složení výrobku průběžně optimalizováno směrem k výrobě obnovitelných materiálů.


Pro podporu odporou udržitelného myšlení vyvinula společnost Tarkett program „zpětného odběru“ ReStart®. Dodavatelé, kteří instalují podlahy, mohou odřezky podlah odevzdat k recyklaci a opětovnému použití jako nové suroviny. 


„Společnost Tarkett nyní také recykluje své použité homogenních podlahy (od roku 2011), aby je vrátila zpět do cyklu - což je obrovský krok vpřed pro průmysl jako celek, který nás přivedl ke skutečně uzavřenému cyklu životnosti výrobku.“ I po desetiletích Tarkett bude schopen plně recyklovat iQ Surface zpět do výrobního procesu a vyrobit nový vysoce kvalitní homogenní vinylový výrobek.
 

iQ Surface kreativita a funkce

Je mnoho lidí, kteří uznávají homogenní vinylové podlahy iQ jako dekorativní materiál a ti, kteří ji znají jako funkční materiál. To lze považovat za jeden ze základních prvků spolupráce iQ Surface. Všichni, kteří tuto kolekci používají a mají zkušenost s obojím. To zvyšuje užitnou hodnotu tohoto materiálu.

Je důležité vždy si uvědomit, že jedna věc je mít krásnou podlahu, ale ve skutečnosti musí být podlaha i funkční. Nemocniční chodba nemůže být nikdy zcela uzavřena. Stejně tak musí být vždy dostupná škola nebo domov pro seniory

"Představa o tom, kde iQ Surface pokládána, přispěla k finálnímu výběru barev. Používá se v mnoha aplikacích, kde barevnost podlah a stěn mohou skutečně přispět k blahu těch, kteří to je úžívají. Ve vzdělávání a zdravotnictví může nyní projektant nebo interiérový architekt vyjádřit svůj pocit a vložit do prostředí pozitivní emoce. Je to opravdu krásná příležitost, “říká Charlotte Ackemarová

Z technického hlediska patří iQ Surface k velmi speciální řadě produktů Tarkett. Nabízí výjimečně snadnou údržbu, odolnost a poskytuje konzistentní estetiku bez ohledu na to, jak moc se používá, “říká Per Sternegård, produktový manažer iQ, Tarkett.

Technicky se nic nezměnilo. Vývoj a výroba produktů Tarkett je skvělá. Úzce jsme spolupracovali s techniky, abychom prozkoumali, jak daleko můžeme zajít s našimi kreativními nápady, aniž bychom ztratili konstrukční integritu materiálu, “říká Charlotte Ackemarová.

Nové perspektivy designu

Nedávno, se zrodila v designovém studiu Note myšlenka, když si vzala kousek vinylové podlahy Tarkett o velikosti 4x4cm. Jeden kus desetiletí staré hádanky, chybějící článek možná mezi jedním z nejodolnějších průmyslových materiálů na světě a jednotlivci, kteří s ním pracují a vytvářejí návrhy.

Výsledná diskuse o jeho technických a estetických atributech vedla k iQ Surface. Každá skupina barev má základ neutrálních a základních tónů, což je ideální pro architekturu interiérů. Každá barva ve skupině může být snadno kombinována s ostatními ve stejné skupině. Při tloušťce pouze 2 mm může být tvarován napříč zvlněnými prvky. Povrch iQ Surface není jen pro podlahy, považujte ho za univerzální řešení pro dekorativní design.

Jedním z hlavních úkolů této spolupráce bylo odpoutat z pouhého pohledu dolů. Tarkett nikdy nebyl pouhým podlahovým materiálem - podívejte se nahoru, rozhlédněte se, nechte vyniknout materiál.

- Florian Bougault, EMEA kreativní ředitel, Tarkett

Pět krásných barevných příběhů, ve kterých je odstín, tón a materiál postaven přímo k designu a architektuře. A instalace „Formations“ v Miláně, kde se poprvé vše spojeno.

IQ Surface je nový způsob přemýšlení a designu. Na níže uvedeném odkazu obdržíte exkluzivní informace o iQ Surface při prvním představení na Milan Design Week: