Představujeme kolekci iQ Surface

Představujeme kolekci iQ Surface

iQ Surface, naše nová kolekce vinylových podlah se vzorem terrazzo, byla představena na naší expozici «Formations»  během Milan Design Week 2019. Kolekce byla navržena ve spolupráci se švédským designovým studiem Note.  iQ Surface představuje otevřené hranice designu a architektury a výrazně rozšiřuje potenciál jedné z našich nejznámějších produktových řad - homogenních vinylových podlah iQ.

“Intelligent quality” vinylové podlahy s velkým potenciálem

Cílem Formations bylo upozornit na potenciál tradičně odolného vinylového povrchu určeného pro oblasti s vysokým provozem. Studio Note ve Stockholmu spolupracovalo s naším týmem na vývoji iQ Surface, který „jde nad rámec základního využití terrazzo – oblíbeného vzoru, který se v současné době používá na podlahy, kuchyňské povrchy a vany. »(Matt Ponsford, Icon)

Příběh iQ Surface začíná vytvořením našich prvních vinylových podlah s povrchem iQ. iQ znamená „inteligentní kvalitu“, která spojuje všechny podlahy tohoto odolného, funkčního a vysoce kvalitního sortimentu podlah. iQ Surface píše novou kapitolu do příběhu iQ: Tato nejnovější kolekce má všechny vlastnosti podlahy řady iQ, navíc však nabízí paletu vícebarevných vzorů a odstínů, které umožňují kombinaci na jakémkoli povrchu, od podlah a stěn až po objekty a nábytek.

 

Vítejte v době všestrannosti

Pokud jde o design a architekturu, dobrý materiál je univerzální materiál. V případě vinylu má designér nebo architekt všestranný a odolný povrch. Naše vinylové podlahy s povrchem iQ jsou pro jejich mimořádnou životnost často používány ve zdravotnictví a v domovech pro seniory. S kolekcí iQ Surface již není jejich životnost vyhrazena pouze nemocnicím nebo pečovatelským domům. Tato všestranná kolekce s krásnými vícebarevnými vzory přirozeně ladí i do prostředí, kde je klíčový design, jako jsou hotely, restaurace nebo pracovní prostory, a přispívá k tomu, že prostředí v nemocnicích je přátelštější k pacientům.

Je to také flexibilní, kreativní materiál, který lze aplikovat na objekty a stěny na kterých lze vytvářet různé vzory a kombinace. S kolekcí iQ Surface lze tvořit a experimentovat - její barvy vybízejí ke kombinacím odstínů a terrazzo akcentů. Je skutečným designerským hřištěm.

iQ Surface - inovativní vinylová podlaha v nejlepším provedení

Společnost Tarkett inovuje designové využití vinylu od roku 1947, od jeho počátků až po dnešní podlahové krytiny - vysoce kreativní designový nástroj se silnými environmentálními základem pro ty nejnáročnější prostředí. iQ Surface představuje ty nejmodernější inovace, které Tarkett konfiguruje pro ty nejkreativnější aplikace. Celková tloušťka jen 2mm zaručuje trvanlivost a dokonalý vzhled i po desítkách let intenzivního používání. Barevnost lze snadno obnovit suchým přeleštěním. Navíc se velmi snadno pokládá.

 

 

Nádherná a udržitelná vinylová podlaha

Určitě jste často přemýšleli, „je vinylová podlaha udržitelná?“ Vinyl jako hlavní složku podlahy je společnost Tarkett schopna nahradit podílem recyklovaného materiálu z výroby -  použitých částí homogenní vinylové podlahy a instalačního odpadu, který se shromažďuje jako součást programu „zpětného odběru“ ReStart. Aby naši zákazníci mohli recyklovat vyřazené vinylové podlahy, v současné době provádíme pilotní projekt po recyklaci v severských zemích. S tímto cílem jsme nedávno vyvinuli inovativní technické řešení ve Švédsku, které umožňuje, aby naše použité homogenní vinylové podlahy (vyrobené od roku 2011 a dále) byly očištěny od lepidla a zbytků betonu a přeměněny na vinyl stejné kvality jako vinyl vyrobený z panenského surového materiálu. To znamená, že iQ Surface může být instalována, používána po celá desetiletí a pak zpět využita do nové homogenní vinylové podlahy.

Související článek
Kolekce vinylových podlah iQ Surface byla představena na Milan Design Week
5 barev pro krásné povrchy

Prohlédněte si barvy vinylové kolekce iQ Surface navržené ve spolupráci s deignovým studiem Note